Pierwsze zawody Sudeckiej Ligi Narciarskiej już za nami

W sobotę 13.01.2018 na Czarnej Górze rozgrano pierwsze zawody Sudeckiej Ligi Narciarskiej w sezonie 2017/18. Na trasie C w dwóch przejazdach slalomu giganta rywalizowało 140 dziewcząt i chłopców w pięciu kategoriach wiekowych:

MŁODZICZKA / MŁODZIK MŁODSZY   - rocznik-        2009-2008

MŁODZICZKA / MŁODZIK STARSZY     -rocznik-        2007-2006

JUNIORKA / JUNIOR MŁODSZY           -rocznik-        2005-2004

JUNIORKA / JUNIOR STARSZY            -rocznik-       2003-2002

JUNIORKA / JUNIOR A                       -rocznik-       2001-1999

Z naszego klubu na podium stanęli Marianna Dziewońska, która była trzecia w kategorii Młodziczka Młodsza i Maks Pordzik, który zajął drugie miejsce w kategorii Junior Młodszy. Gratulujemy!

Pełne wyniki zawodów są dostępne na stronie Sudeckiej Ligi Narciarskiej oraz Facebooku.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom.

 

13.01.2018

Kuba Zaczyk wygrywa zawody Młodzieżowego Pucharu Polski!

Początek roku okazał się szczęśliwy do Kuby Zaczyka, który w sobotę 6 stycznia 2018 zwyciężył w pierwszym slalomie gigancie Młodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2017/18.

Pomimo bardzo silnej konkurencji, gdyż rozgrywane tradycyjnie na Czarnej Górze na początku stycznia zawody o Puchar Klubu WTS DeSki zawsze przyciągają czołówkę Młodzieżowego Pucharu Polski, Kuba w sobotę wygrał pewnie osiągając najlepszy czas zarówno pierwszego, jak i drugiego przejazdu. Gratulujemy sukcesu zawodnikowi i Pani Trener Kasi Karasińskiej!

Pomimo trudnych warunków w sobotę i niedzielę punktowali również pozostali zawodnicy startujący w kategorii Junior B: Miłosz Rysz, Mateusz Szczepaniak i Aleks Sadkowski. Dzięki ich dobrym wynikom KN Wrocław przesunął się na 15 miejsce w rankingu Klubowego Pucharu Polski. W klasyfikacji Indywidulanej Pucharu Polski Kuba Zaczyk jest na 4 miejscu w kategorii Junior B.

6-7.01.2018

Życzymy sportowego Nowego Roku

Wszystkim członkom klubu, zawodnikom, trenerom, rodzicom i sympatykom stowarzyszenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy pomyślności, radości, sukcesów sportowych, a rok 2018 niech będzie rokiem spełniania się marzeń.

Zarząd Klubu Narciarskiego Wrocław

 

Święta ... i Nowy Rok :)

Inauguracja Młodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2017/2018

W weekend  16-17 grudnia 2017 w Stacji Narciarskiej Suche koło Zakopanego odbyła się inauguracja Młodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2017/2018.

W zawodach o V Puchar Stacji Suche-Ski wzięło udział ponad 200 zawodników, którzy w sobotę i w niedzielę rywalizowali na trasie slalomu. Najlepszy z naszych zawodników Kuba Zaczyk zajął w niedzielę 11 miejsce w kategorii Junior B.

W pierwszy weekend stycznia planowane są zawody MPP w konkurencji GS na Czarnej Górze koło Stronia Śląskiego. To jedyna edycja Młodzieżowego Pucharu Polski rozgrywana na Dolnym Śląsku. Zachęcamy wszystkich klubowiczów do odwiedzenia Czarnej Góry i kibicowania kolegom z grupy Race.

 

16-17.12.2017

Trenujemy!

Tradycyjny listopadowy wyjazd na Kaunertal już za nami... W tym roku nasz ulubiony lodowiec przywitał nas mrozem i sporymi opadami śniegu, co trochę utrudniło realizację założonego programu pierwszych dni treningu. Nawet łańcuchy na koła były w użyciu! Na szczęście już po dwóch dniach wyszło słońce, które zostało z nami do końca wyjazdu. Wszyscy zrobili narciarskie postępy. Grupy Race i Sport II już szykują się do kolejnych wyjazdów!

 

11-18.11.2017

Jesienne treningi grupy Race

Grupa Race pod czujnym okiem pani trener Kasi Karasińskiej wytrwale trenuje na drugim już w tym sezonie zgrupowaniu na Hintertux. Rano trening na śniegu, a popołudniami praca nad kondycją.

Pozostali zawodnicy szykują się do wyjazdu klubowego na lodowiec Kaunertal w terminie 11-18 listopada 2017 roku. 

7-13.10.2017

Sezon 2017/2018 oficjalnie rozpoczęty

W tym roku jesień sprzyja narciarzom. We wrześniu spadło w Alpach sporo świeżego śniegu i wszystkie lodowce w Tyrolu już działają.

Grupa Race pozdrawia z Hintertux!

22-26.09.2017

Lato 2017 już za nami, czekamy na zimę

Letnie wakacje 2017 już za nami. Po lipcowym wakacyjnym lenistwie, w sierpniu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego sezonu narciarskiego.

Grup Speed, podobnie jak w ubiegłym roku, w pierwszej połowie sierpnia odwiedziła Srebrną Górę. Tym razem towarzyszyli jej również starsi koledzy i koleżanki z grupy Sport. Nasi zawodnicy trenowali, chodzili na górskie wyprawy, próbowali sił we wspinaczce, a wieczory spędzali na wspólnej zabawie i integracji.

Grupa Race w drugiej połowie sierpnia udała się do Karpacza, gdzie czekało ich kilka dni naprawdę intensywnej pracy. Treningi przygotowujące do sezonu narciarskiego, rowery, bieganie, sala, po tym zestawie zajęć basen był już tylko miłym odpoczynkiem.

Teraz robimy ostatnie przeglądy sprzętu i czekamy na pierwszy śnieg.

W sobotę 9 września 2017 spotykamy się na festiwalu sportu dla dzieci Wannado. Festiwal odbędzie w obiektach AWF na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Będziemy tam w godzinach 11-17. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków klubu do udziału w tej imprezie.

9.09.2017

Strony